Esra Aycıl Sigorta farkı ile

BES, %30 devlet katkısı ile artık daha da avantajlı!

Çiftçi, ev hanımı, esnaf, memur, doktor, avukat, 18 yaşını doldurmuş herkes Bireysel Emeklilik Sistemi‘ne katılıp devlet katkısından yararlanabilecek.

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) yarını şimdiden güzelleştirmek için düzenli birikimler yapacağınız, devlet katkısı sayesinde birikimlerinizi artıracağınız, güvenli ve kazançlı bir emeklilik sistemi.

Hayallerinizdeki Emekliliğe AgeSA BES ile Kavuşun

Bireysel emeklilikle tasarruf yaparken yaptığınız birikimleri profosyonel şekilde yöneterek daha fazla para kazanabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz keyifli bir emeklilik dönemiyle gelecek korkunuzu ortadan kaldırabilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız ek harcamalarında içerideki birikimlerinizi kullanabilir siniz

213,1 Milyar

Bireysel emeklilik toplam fon büyüklüğü

7.080.839 kişi

Bireysel emeklilikte katılımcı sayısı

56 yaşında

Emekliliğe hak kazanabilirsiniz

BES, %30 devlet katkısı ile artık daha da avantajlı!

1 Ocak 2013’te başlayan yeni BES dönemiyle birlikte, artık BES daha avantajlı. Çünkü devlet tüm bireysel emeklilik katılımcılarına, ödedikleri katkı payının %30’u oranında ek katkı sağlıyor. Örneğin, hesabınıza 1000 TL katkı payı yatırarak 300 TL devlet katkısından yararlanabilecek ve 1300 TL’lik birikim yapabileceksiniz.

Çiftçi, ev hanımı, esnaf, memur, doktor, avukat, 18 yaşını doldurmuş herkes Bireysel Emeklilik Sistemi‘ne katılıp devlet katkısından yararlanabilecek. Eşiniz, 18 yaşını doldurmuş çocuğunuz ve yakınlarınız için sözleşme yaparak ailenizdeki herkesin ayrı ayrı devlet katkısından faydalanmasını sağlayabileceksiniz.

Bireysel emeklilik hakkında

Daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorunlara çözüm bulmak için bizi arayabilirsiniz. İyi ki demeniz için her zaman bir yol var.